Opublikowano Dodaj komentarz

ESL oficjalnie potwierdza zwolnienia 5% swoich pracowników

ESL potwierdziło, że w najbliższym czasie z biura firmy w Ameryce Północnej zwolnione zostanie 5% pracowników globalnej załogi. Wcześniej zwolnienia dotknęły oddział firmy w niemieckiej Kolonii. Kilka dni temu ze skutkiem natychmiastowym (i odprawą), zwolnionych zostało prawie 20 osób na różnych stanowiskach, głównie z działów odpowiedzialnych za organizację eventów i TV produkcję.

ESL wydało oświadczenie, w którym stwierdza, że przegrupowuje się i rozwija swoją działalność, aby wprowadzać innowacje na rynku esportowym. Innowacje te miałyby obejmować stwarzanie możliwości dla oryginalnego programowania, wzmacnianie wydajności w grze i rozwijanie marki ESL globalnie.

Jako część tego procesu, 5 procent globalnej załogi pracowniczej, w większej części z działów event operations i executive TV production, opuszcza naszą organizację. W tym samym czasie taka sama liczba stanowisk zostanie utworzona w sekcjach odpowiedzialnych za ekspansję marki. To znajduje odzwierciedlenie w węwnętrzych modyfikacjach w firmie i jest krokiem naprzód w kierunku przygotowania ESL na dodatkowe możliwości rozwoju – możemy przeczytać w oświadczeniu firmy.

Zastanawiamy się, czy rozwój firmy i jej globalna ekspansja to faktyczny powód zwolnień, czy firma szuka oszczędności. Warto zauważyć, że w tym roku ESL nie organizuje ani jednego Majora, a Major zdecydowanie jest wydarzeniem, które przyciąga najwięcej widzów CS:GO. Pytanie brzmi: czy ESL chce zwolnić środki na kupienie praw do organizacji kolejnego Majora, czy rzeczywiście będzie się rozwijać globalnie? Pewnie dowiemy się w dalszej lub bliższej przyszłości 🙂

Infografika

Źródło:

https://slingshotesports.com/2017/07/05/esl-layoffs-north-american-office/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.